Menu Close

 

2022-10-21 “Žvirbliukų” grupė dalyvavo Europos kodavimo savaitės (EU code week 2022 https://codeweek.eu/) renginyje – žaidė žaidimą “Mokausi būti saugus”. Vaikai turėjo vykdyti komandas ir keliauti kilimėlio langeliais, o pasiekę atitinkamą langelį jį atversti ir nuskanuoti rastą kvadratinį kodą (QR kodą). O ten buvo užkoduoti įvairūs dalykai: tiek paveikslėliai su klausimais ar užduotimis, tiek garso įrašai-mįslės (pavyzdžiui, ar Jūs atspėsite: Du galai aštriai nusmailinti, du galai žiedais nudailinti. Kas?), tiek vaizdo medžiaga.

“Žvirbliukai” jau prieš tai buvo susipažinę su kvadratiniais kodais ir žinojo, kad jie “slepia”, koduoja kokią nors informaciją. Mokėsi nuskanuoti juos. Veikla vaikus labai sudomino ir įtraukė, ypač kvadratinių kodų skanavimas. Jie smalsavo, o ką gi kodas slepia dabar? 🙂

Veiklą organizavo ir vedė Vilniaus kolegijos 4 kurso “Vaikystės pedagogikos” studentė Lina Bartnykienė, šiuo metu atliekanti savarankišką pedagoginę praktiką Telšių l/d “Mastis” “Žvirbliukų” grupėje.

Skip to content